203423 odwiedzin
SP 7 i Gimnazjum Nr 3 są eko

Zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w Akcji  Ekoszkoły - zbiórki używanych, niepotrzebnych  telefonów komórkowych. Poprzez tę inicjatywę chcemy zwrócić uwagę uczniom i ich rodzinom, na to, że ich działania w domu, szkole i w konsekwencji w ich późniejszym życiu mają realny wpływ na środowisko w jakim żyją.

Pamiętaj, że niedopuszczalne jest wyrzucanie zużytego sprzętu elektronicznego do kosza na śmieci, a potem na ogólne wysypiska!

Pamiętaj, że telefon komórkowy zawiera wiele szkodliwych dla zdrowia, silnie toksycznych pierwiastków. Należą do nich rakotwórczy kadm, beryl, rod i ołów, którego tlenki i sole są trucizną kumulującą się w organizmie. Nie można zapominać również o plastikowych obudowach telefonów, których okres rozkładu to  kilkaset lat.

Właśnie dlatego przystępujemy do tej akcji, aby chronić nasze środowisko naturalne, a przy okazji wspomóc biedniejsze rejony naszego globu. Część telefonów będzie poddana recyklingowi (czyli przetworzeniu, unieszkodliwieniu), pozostałe telefony, które są w lepszym stanie, zostaną naprawione i przekazane potrzebującym.

W zamian za uzbierane telefony szkoła otrzyma sprzęt sportowy, pomoce edukacyjne i naukowe. A każdy uczeń, który dostarczy do szkoły telefon otrzyma niespodziankę – tzw. „niepytajkę”, która ochroni go przed niezapowiedzianym sprawdzianem lub odpowiedzią ustną.

Jak widzicie, przystąpienie do Akcji przynosi nam, naszej szkole i naszemu środowisku same korzyści.  Nie zwlekaj więc i przynieś niepotrzebny telefon! J

PS Osoba kontaktowa ww. sprawie: K.Czajkowska

UWAGA! Od początku listopada uzbieraliśmy już ponad 50 telefonów!

Dziękujemy!

EKO SZKOŁY - my na 218 pozycji