203429 odwiedzin
Spotkanie z Jasmine

19 marca 2013 roku uczniowie gimnazjum klasy 1a językowej  wraz z nauczycielkami języka niemieckiego i angielskiego mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z gościem z Niemiec. Pani Dorota Fergińska zaprosiła do naszej szkoły na lekcje kulturowe Jasmin Tarakei. Jasmin urodziła się w Niemczech, natomiast z pochodzenia jest Iranką.

Najpierw Jasmin uczestniczyła w lekcji języka niemieckiego. Uczniowie, pod czujnym okiem pani Doroty Fergińskiej, zadawali mnóstwo pytań w tymże języku. Dowiedzieli się m.in., że Jasmin uczy się języka japońskiego i niedługo wyjeżdża na rok do Japonii. Mimo początkowej nieśmiałości, już po paru chwilach Jasmin ciekawie opowiadała o sobie, swoich zainteresowaniach i podróżach.

Gimnazjaliści tak bardzo polubili Jasmin, że na następnej lekcji, która była już w języku angielskim, poczuli się dużo swobodniej i już bez skrępowania rozmawiali na różne tematy. Począwszy od ulubionego koloru i filmu, po plany na bliższą i dalszą przyszłość. Nauczycielki języka angielskiego, pani Joanna Fidos i pani Katarzyna Barzyk, były zachwycone zaangażowaniem uczniów w czasie dyskusji prowadzonej w języku angielskim. Szkoda tylko, że Jasmin musi już wyjeżdżać… Taka lekcja kulturowo-językowa jest naprawdę czymś wyjątkowym. Oby więcej takich inicjatyw!

Katarzyna Barzyk

21.03.2013