Sochaczew
Nagroda SPAT dla Pierwszaków

Już po raz XIX w Miejskim Ośrodku Kultury w Chodakowie odbyły się Sochaczewskie Prezentacje Teatralne SPAT. Zespół Szkół tym razem reprezentowali najmłodsi – niemalże cała klasa 1a z wychowawcą panią Ewą Fergińską.

Baśniowa dekoracja, kolorowe, piękne stroje, a przede wszystkim fantastyczna gra aktorska i zaangażowanie dzieciaków sprawiły, że do szkoły trafiła główna nagroda. „Sen Zosi”, bo taką nazwę nosi wystawiona przez grupę Promyki sztuka, opowiada o dziewczynce, której przytrafiła się niecodzienna historia. Wędruje do babci, jednak w pogoni za śnieżynką spotyka na swej drodze tańczące grzybki, krasnale, leśne wróżki, motyle i  psocących: psa i kogutka. W lesie jednak zastaje ją noc… Jak kończy się ta historia mieli możliwość zobaczyć wszyscy, którzy przybyli na SPAT. Brawurowo swoją rolę odegrała główna bohaterka – Zosia, w którą wcieliła się Oliwia Barańska. Promyki miały okazję nie tylko pokazać swoje umiejętności, ale także podejrzeć warsztat i efekty pracy innych grup teatralnych.

Ten dzień był dla wszystkich uczestników wyjątkowo udany! I nie było przegranych, bo samo uczestnictwo w tej imprezie było przyjemnością. Może za rok znów spróbują swoich sił? Kto wie…

S&P

25.03.2013