JĘZYK NIEMIECKI GÓRĄ!

W dniu 3. października odbył się po raz pierwszy etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów. Czasu na przygotowanie młodzieży było bardzo mało. W konkursie startowało 10 uczniów z klas I –szych i III-cich.

Ostatecznie do II etapu rejonowego zakwalifikowali się :

Piotr Gołębiowski z klasy III a

Natalia Kulmińska z klasy I a

Karolina Kulmińska z klasy I a

Sukces to jest wielki, ponieważ konkursy są organizowane z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.

Tylko „Trójka” będzie reprezentować nasze miasto i powiat w Warszawie. Pozostaje nam trzymać kciuki i życzyć sukcesów w dalszych etapach. Jednak warto uczyć się języków obcych, nie tylko przydają się w podróży czy pracy, ale pozwalają zrozumieć innych ludzi.

Dorota Fergińska

11.11.2011