przejdź do Sochaczew.pl
203430 odwiedzin
Nasze mistrzynie

Duży  sukces  naszych  dziewcząt na Jesiennym  Turnieju  Piłki Nożnej Dziewcząt

W sobotę 29 września w hali  sportowej przy ul. Chopina 101 odbył się Jesienny Halowy  Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt, w którym zagrało siedem zespołów.  Były tam reprezentacje szkół średnich – ZSR CKU – Ogrodnik, ZS CKP -  80-tka,   ZSO – Chopin,   ZS- Iwaszkiewicz,  a także reprezentacja gimnazjum z Kozłowa Biskupiego oraz dwie drużyny z naszej szkoły. Zespoły zostały rozlosowane  do dwóch grup, w których toczyły boje o wyjście z grupy.  W półfinale znalazły się: gimnazjum z Kozłowa Biskupiego,  ZS Iwaszkiewicz, ZSO-  Chopin oraz pierwsza drużyna z naszego Gimnazjum nr 3. Nasze dziewczęta wygrały mecz z Chopinem 2:1 i znalazły się w finale. Dziewczęta z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem, w  finale pokonały gimnazjalistki z Kozłowa 1:0 i tym samym wygrały cały turniej.

Postawa  naszych dziewcząt podczas całego turnieju zasługuje na pochwałę, ponieważ pomimo wielu urazów i niedogodności, potrafiły stawić czoła  starszym od siebie przeciwniczkom. Pokazały także, że  mają duże umiejętności piłkarskie. Przestrzegając zasad fair- play  walczyły o ten sukces mocno, wkładając całe serce w grę, o czym świadczą  zdobyte tytuły. Najskuteczniejszą  zawodniczką  turnieju  została  Aleksandra  Nowakowska (7 goli) oraz najlepszą bramkarką  - Klaudia  Felczak.  

Na uznanie zasługuje również druga drużyna naszego gimnazjum, która mocno odpierała  ataki starszych dziewcząt i walczyła do ostatniej minuty w każdym meczu. 

Pragnę podziękować dziewczętom  za włożony trud w osiągnięcie tego sukcesu, a także chłopcom z naszego gimnazjum za piękny, kulturalny doping swoim koleżankom ze szkoły. Z trybun wspierali dziewczyny dobrym słowem, okrzykiem czy gromkimi brawami. Równie  mocno cieszyli się z każdej wygranej. Wszyscy chętnie przyszli i doskonale się bawili w dniu wolnym od nauki. Jest to godne naśladowania.  

Skład zwycięskiej drużyny:  Klaudia  Felczak, Paulina Gonta, Natalia Pamięta, Zuzanna  Anyszewska,  Aleksandra  Nowakowska, Natalia Owczarek, Dominika  Plichta.

II skład:  Klaudia Brdeja, Emilia Zdanowicz, Nina Walisiewicz, Klaudia Kurzeja, Ada Wojciechowska, Izabella  Olejnik.

Opiekunowie: Tomczyk Kalina i Ponieważ Tomasz

Kalina Tomczyk

A A A
01.10.2013
godz.19:45
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość