Pierwsza wycieczka pierwszaków

W październiku klasa Ic Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie w pełnym składzie - 32 uczniów wraz z wychowawczynią i opiekunami udała się na swoją pierwszą wspólną wycieczkę do Klubu Jeździeckiego "Huzar" do Józefowa.
Klub położony jest na skraju Puszczy Bolimowskiej, w malowniczym, ustronnym miejscu. Na terenie ośrodka znajduje się stajnia z końmi wierzchowymi. Dzieci uczestniczyły w zajęciach
z instruktorem jazdy konnej, który to najpierw przeprowadził pogadankę o koniach i sprzęcie jeździeckim. Następnie każde dziecko miało krótką przejażdżkę na koniu. Wszyscy uczestnicy wycieczki brali też udział w przejażdżce bryczką po okolicy. Następnie właścicielka - pani Ksenia Samsel - zaprezentowała dzieciom, w pięknym stroju z końca XIX w., pokaz jazdy konnej z komentarzem. Po tej części dzieci piekły kiełbaski przy ognisku i korzystały z placu zabaw - w scenerii pięknej polskiej złotej jesieni. Był to bardzo udany wyjazd integrujący zespół klasowy.

Renata Chudzyńska

11.11.2011