Sochaczew
Pamiętamy!

Listopadowa atmosfera Święta Zmarłych skłoniła uczniów klasy 6c do odwiedzenia  Cmentarza Wojennego w Trojanowie. Każdy z nas zapalił znicz na wybranym przez siebie grobie nieznanego lub znanego żołnierza. Dowiedzieliśmy się, że ten sochaczewski cmentarz należy do największych cmentarzy wojennych w Polsce. Pochowano na nim ok. 4 tysięcy żołnierzy i cywilów, którzy polegli w Bitwie nad Bzurą we wrześniu 1939r.  Wizyta w tym szczególnym miejscu zrobiła na nas duże wrażenie, skłoniła do refleksji i zadumy, tym bardziej, że wielu z tych poległych było niewiele starszych od nas. Nie zapominajmy o takich miejscach.

uczniowie kl.6c wraz z wychowawczynią

12.11.2013