Bieg Charytatywny dla Kacpra Janiak

W mroźną niedzielę 8 grudnia 2013 roku 145 zawodników wystartowało w 10 biegach organizowanych przez KM Aktywni Sochaczew. Cel biegów był wyjątkowy i szczytny - zbieraliśmy fundusze na rehabilitację i leczenie Kacpra Janiaka walczącego z nowotworem Neuroblastoma. Podczas biegu każdy z zawodników wpłacał do puszki dowolną kwotę w ramach opłaty startowej. W trudnych warunkach na śliskiej, nierównej nawierzchni oraz przy mroźnym wietrze ścigała się młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, a  najmłodsi uczestnicy to skrzaty urodzone w 2007 roku i poniżej, a także w biegu open uczestniczyli seniorzy, którzy liczne stawili się na starcie.

Oto wyniki sportowe - zwycięzcy biegów:
W kategorii skrzatów 2007 i młodsi nie prowadzono klasyfikacji miejsc.
Klasa 1 szkoła podstawowa - 200 metrów
- Sacharczuk Igor - SP 88 Warszawa
- Kosińska Lena  - €“SP Śladów/KM Aktywni Sochaczew
Klasa 2 szkoła podstawowe - 250 metrów
- Julia Jasińska - SP Śladów/KM Aktywni Sochaczew
- Michał Nowakowski - SP 2 Sochaczew
Klasa 3 szkoła podstawowa - 300 metrów
- Roksana Dobrzyńska  - €“ SP Śladów/ KM Aktywni Sochaczew
- Norbert Bajurski - UKS Filipides Teresin
Klasa 4 szkoła podstawowa - 350 metrów
- Julia Wosińska - €“ SP Śladów/ KM Aktywni Sochaczew
- Michał Góralczyk - €“ UKS Filipides Teresin
Klasa 5 szkoła podstawowa - 500 metrów
- Żaneta Stachurska  - €“ UKS Filipides Teresin
- Jakub Aleksandrowicz  - UKS Filipides Teresin
KlasA 6 szkoła podstawowa - 600 metrów
- Julia Dragańska  - €“ SP 7 Sochaczew
- Mikołaj Łasica  - SP Gawłów/ KM Aktywni Sochaczew
Klasa 1 gimnazjum 800 metrów - 800 metrów
- Kamil Kacprzak  - €“ Gimnazjum Lasocin
Niestety na starcie tego biegu nie stanęła żadna zawodniczka.
Klasa 2 gimnazjum 1000 metrów
- Anna Jeznach  - Gimnazjum Lasocin
- Michał Wieczorek  - €“ LKS Koluszki
Klasa 3 gimnazjum 1500 metrów
- Sylwia Pawelak - €“ Gimnazjum Wyczółki/KM Aktywni Sochaczew
- Konrad Kaczmarek  - Gimnazjum nr 2 Sochaczew
Bieg open kobiety 2400 metrów:
- Paulina Piwowar - LKS Koluszki
Bieg open mężczyzn 4800 metrów:
- Radosław Sikora - UKS Filipides Teresin

Bieg nie odbyłyby się gdyby nie mnóstwo ciepłych serc, które zorganizowały tę imprezę pomagając na wszelkie możliwe sposoby. Sponsorzy biegu dla Kacpra. P.H.U Wulkan Zbigniew Krawczak, Marcin Krawczak Gawłów 68. Osoby prywatne Monika Balcerzak - dyplomy, Piotr i Marzena Chłystek - pączki i woda. Płyty i gadżety - zespół Voyager z Sochaczewa. Firma Bakoma podziękowania dla Andrzeja Połcia, Firma Mars – Pani Beata Brymora, nagłośnienie - Włodzimierz „Jerry” Gerasik, MOSiR Sochaczew – Pani Izabela Pruszyńska oraz pracownicy hali przy ul. Chopina 101. Beata Grądzka - Bajlandia Sochaczew, Urząd Miasta Sochaczew – Pani Agata Kalińska oraz wszystkie lokalne media sochaczewskie: Echo Powiatu, Ziemia Sochaczewska, Express Sochaczewski, sochaczewianin.pl, sochaczew.pl, e-sochaczew.pl, Radio Fama Sochaczew, SochoPortalSport. ZHP Sochaczew Pan Krzysztof Wasilewski.
Specjalne podziękowania dla prezesa LKS Koluszki Antoniego Tomczyka za ufundowanie pucharów dla zwycięzców w biegu open.
Klubowicze KM Aktywni Sochaczew: Rafał Milczarek, Beata Szustkiewicz, Mikołaj Wosiński, Aneta Gonta, Klaudia Lelonek, Sylwia Pawelak, Piotr Marczak, Natalia Dobijańska, Jakub Kosk, Eryk Kosk, Adrianna Bogucka, Adrian Kowalski, Artur Kaźmierski, Wiktoria Sobieszek, Michał Adamkiewicz.
Bez was nie było by tak ciepło na początku zimy.

E&Z

20.12.2013