I Liga Pływacka

Zakończyła się I Edycja Ligi Pływackiej 2013 roku. W zawodach, które odbywały się w 3 -  miesięcznych cyklach (październik, listopad, grudzień) wystartowało łącznie około  350 uczniów z Sochaczewa i pobliskich miejscowości. Podczas 3 edycji rozegrano wyścigi wszystkimi stylami, za które zawodnicy otrzymywali odpowiednio do zajmowanego miejsca punkty, które po zsumowaniu wyłoniły zwycięzców I Ligi Pływackiej. We wszystkich edycjach nasze Gimnazjum nr 3 reprezentowali następujący uczniowie: Zuzanna Anyszewska, Kajetan Wilczak, Kacper Jach, Hubert Kubiszewski oraz Michał Staniszewski.

W kategorii gimnazjum bezkonkurencyjny był Kajetan Wilczak zajmując I miejsce i wygrywając cały cykl Ligi Pływackiej w roku 2013.

Jednocześnie z rozgrywaniem finału Ligi Pływackiej odbyły się w dniu 13 grudnia VII Amatorskie Zawody Świąteczne. Brali w nich udział uczniowie szkół  miejskich i powiatowych, amatorzy pływania, którzy nie są zawodnikami zrzeszonymi w Polskim Związku Pływackim. W konkurencji amatorskiej ścigano się  na dystansie 50m stylem dowolnym.

I miejsce w kategorii dziewcząt w tych zawodach wywalczyła Zuzanna Anyszewska.

Jak co roku atrakcją Świątecznych Zawodów Pływackich był wyścig sztafet mieszanych (kobieta + mężczyzna) 4x50m stylem dowolnym, w  którym reprezentacje rywalizują o Puchar ufundowany przez Burmistrza  Miasta Sochaczew w  kategorii Szkół Gimnazjalnych i  Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie  w kategorii Szkół Podstawowych. W każdej ze sztafet obowiązek startu miał  nauczyciel/opiekun  drużyny pływackiej z danej szkoły. Sztafeta naszego Gimnazjum nr 3 płynąca w składzie: Wilczak Kajetan, Anyszewska Zuzanna, Staniszewski Michał oraz Niemiec  Marcin – nauczyciel w-f,  zajęła II miejsce z czasem 2.11,88.

nauczyciele w-f

13.01.2014