Najpierw pod ziemią, a potem w wodzie
Uczniowie klasy 6c i 5b wraz z wychowawczyniami p. K.Czajkowską i p. A.Wolanin wybrali się 7 lutego 2014r. na jednodniową wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie i na Baseny Termalne w Uniejowie. W kopalni wraz z przewodnikiem zjechaliśmy windą 600 m pod ziemię z prędkością 6m/s. Zwiedziliśmy kopalnię, dowiedzieliśmy się jak pozyskuje się sól. Każdy z nas wyszedł z pamiątkowymi kawałkami soli. Kopalnia Soli w Kłodawie jest obecnie największą czynną kopalnią soli w Europie, gdzie pozyskuje się oprócz białej soli, sól w innych odcieniach. Po przeszło dwóch godzinach zwiedzania kopalni - nadszedł czas na pełny relaks - kąpiel w solankowych basenach w temperaturze 38 stopni. Wycieczka była bardzo udana, dlatego też polecamy ją uczniom z pozostałych klas.
K&C
09.03.2014