203619 odwiedzin
XXXIV edycja Małego Konkursu Recytatorskiego

XXXIV  edycja Małego Konkursu Recytatorskiego

2 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Sochaczewie odbyły się miejsko – gminne eliminacje XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego. 81 uczniów prezentowało przygotowane interpretacje znanych wierszy lub fragmentów prozy. Przesłuchania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, IV-VI oraz gimnazja. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi recytatorzy wyłonieni w eliminacjach szkolnych: Dawid Błaszczyk i Miłosz Pędowski z kl. II a, Jagoda Kasza z kl. III b, Julia Tarczyk  z kl. III a, Natalia Sołdaczuk z kl.VI b, Oliwia Kmiecik i Paulina Marcjańska  z kl.VI c.  Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację a także kulturę słowa, zachęcając młodych artystów do ciągłego doskonalenia warsztatu recytatorskiego. Recytowanie wierszy to nie tylko trening pamięci, ale przede wszystkim rozwijanie wyobraźni i twórczego charakteru młodych wykonawców. Młodzi miłośnicy poezji wykazali się znakomitym przygotowaniem, wspaniałą dykcją i niejednokrotnie ogromnym zaangażowaniem w wykonywane utwory. Jurorzy zwrócili uwagę na ciekawy  i różnorodny repertuar dobrany przez uczestników z najmłodszej grupy. Miło nam poinformować, że główną nagrodę w I kategorii wiekowej zdobył uczeń klasy II a Dawid Błaszczyk, a uczennica klasy III b Jagoda Kasza otrzymała wyróżnienie. Dawidek zmierzy się z recytatorami z województwa mazowieckiego w finale  XXXVII Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA, który odbędzie się w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Dawidkowi życzymy sukcesu w stolicy.

E.F.

11.04.2014