203325 odwiedzin
Trzecioklasiści z naszej szkoły mistrzami w matematyce

Trzecioklasiści z naszej  szkoły   mistrzami  w matematyce

Trzecia  klasa to koniec  pierwszego  etapu  edukacji. Dzieci mają  okazję  zaprezentować  zdobyte umiejętności biorąc  udział w  licznych  konkursach  organizowanych  na  terenie  naszego miasta.  Już  w  marcu  pani  Małgorzata  Kępa przeprowadziła eliminacje  szkolne do Miejskiego  Konkursu Matematycznego „Mistrz  Matematyki”. Zadania  nie  były  łatwe, bo należało  wybrać najlepszych, a  uczniów, których  pasjonuje  matematyka nie  brakowało. Największą ilość  punktów uzyskała   ośmioosobowa  drużyna  z  klasy IIIc w  składzie: Kacper Truszkowski, Hubert  Radzio, Aleksandra Połeć, Weronika  Krzemińska, Barbara  Kuligowska, Adam  Janiak, Piotr  Dasiewicz, Adam  Wylot.

1 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4  spotkało  się  32 najlepszych  matematyków  z  czterech  sochaczewskich  szkół podstawowych na  XI Edycji Miejskiego  Konkursu Matematycznego „Mistrz  Matematyki”. Uczniowie ci zmierzyli się  z  czterema  zadaniami  tekstowymi, na rozwiązanie  których mieli 60 minut.

I miejsce,  tytuł „Mistrza  Matematyki” i  złoty medal  zdobyła  Ola Połeć.

II miejsce  i  srebrne medale   zdobyli Basia  Kuligowska i Kacper  Truszkowski

III miejsce   i  brązowy medal  zdobył  Adaś Wylot.

Zdobyliśmy cztery z  sześciu medali w  całym  mieście. Cały  zespół z  naszej  szkoły  zaprezentował bardzo  wysoki poziom umiejętności matematycznych, zdobywając puchar  dla naszej  szkoły. W miniony piątek  cała  ósemka miała przyjemność  kolejny  raz  gościć w  Szkole  Podstawowej  nr 4 na  uroczystym  podsumowanie  tegoż  konkursu. Uczniom   towarzyszył  także  vice-dyrektor, Pan Jacek  Zagajewski.  Zwycięscy   zostali   udekorowani medalami przez Panią Dyrektor Ewę  Malinowską. Otrzymali  również  wspaniałe  nagrody. Na  uroczystości był    obecny  Burmistrz  Miasta  Sochaczew Pan Piotr  Osiecki, który  gratulował  dzieciom  zwycięstwa i życzył  kolejnych  sukcesów.

Jesteśmy dumni  z całej ósemki. Życzymy  Wam, abyście  w kolejnych latach  rozwijali swoje  pasje  matematyczne i  odnosili równie  wspaniałe  sukcesy.

Renata Chudzyńska

13.04.2014