203322 odwiedzin
Kolejny sukces matematyczny!

26 kwietnia w Zespole  Szkół w Izabelinie  po raz dziesiąty odbył  się  Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Mistrz zadań tekstowych”. 323 najlepszych  matematyków klas 1-6 z 34 szkół podstawowych województwa mazowieckiego spróbowało swoich sił w walce o tytuł „Mistrza Matematyki”. Klasy młodsze  naszej  szkoły  reprezentowali: Kacper Karaś 1a, Igor Sałaciński  1a, Julia Gers 2a, Bartłomiej Kądziela 2a, Hubert Radzio 3c, Kacper Truszkowski 3c.

Dzieci musiały  wykazać  się  nie lada umiejętnościami, gdyż  należało  rozwiązać 5 złożonych zadań tekstowych w  ciągu 60 minut. Poziom  trudności tych zadań  znacznie  wykraczał  ponad  podstawę programową. Cztery  spośród  zadań  wymagały  od uczniów umiejętności wyszukiwania danych, czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia, poprawnego konstruowania  działań matematycznych oraz formułowania  pytań i odpowiedzi.  Ostatnie  zadanie – oprócz   matematycznego – było także  wyzwaniem polonistycznym. Finalista  miał  za  zadanie  ułożyć  treść, pytanie i odpowiedź  do podanego  zadania. Zadanie  mistrzowskie musiało  wyróżniać  się  nietuzinkową treścią oraz poprawnością stylistyczną i ortograficzną. Tajemnicą  nie jest, że w naszej szkole pasjonatów  matematyki  nie brakuje. Zdobycie tytułu  mistrza pośród  tak licznej  konkurencji  było bardzo  trudne, ale okazało  się  możliwym.

W kategorii klas drugich Julia  Gers z  klasy 2a  zdobyła  wyróżnienie. W kategorii  klas trzecich  dwóch  naszych  uczniów  z  klasy 3c  znalazło się w  czołówce  elity  matematycznej całego województwa. Kacper  Truszkowski  zajął I miejsce,  wygrał   aparat  fotograficzny.  Hubert Radzio zajął III miejsce,  w nagrodę otrzymał  tablet.

Patronat  honorowy nad  konkursem  sprawowali Minister Edukacji Narodowej, Mazowiecki Kurator Oświaty i Wójt  Gminy Izabelin. Zwycięzcom  gratulujemy i życzymy wielu  sukcesów. Kolejne  zmagania o  tytuł „Mistrza  zadań  tekstowych” już  za  rok!

Renata Chudzyńska

05.05.2014