Sochaczew
Kangur Matematyczny 2014

W marcu  uczniowie  naszej  szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W kategorii „Żaczek”  test  konkursowy  zawierał 21 zadań  o różnym  stopniu trudności. Tę  kategorię  pisało 16 uczniów klas II. Wynik bardzo  dobry uzyskali: Bartłomiej Kądziela 2a i Julia Gers 2a. Wyróżnienia  zaś  otrzymały: Oliwia Barańska 2a i Patrycja Kawecka 2c.

Test konkursowy kategorii „Maluch” zawierał 24  zadania. Pisało tę  kategorię  29 trzecioklasistów. Należy  podkreślić, że  kategoria  „Maluch” przeznaczona  jest  dla  uczniów  klas trzecich i czwartych, a więc wyróżnienia  trzecioklasistów są  bardzo  dużym osiągnięciem.   Zdobyli je: Kacper  Truszkowski 3c, Adam Janiak 3c, Hubert Radzio 3c, Aleksandra Połeć 3c, Bartłomiej Kamiński 3c, Oktawian  Nowak 3c.

Rok szkolny 2013/2014  to pasmo  sukcesów  matematycznych naszych uczniów.  Byli niepokonani na  forum miasta, województwa, wspaniałe  wyniki mają  także w „Kangurze”. Sukces osiągnęli dzięki niezwykłej  pracowitości, sumienności, solidności  i determinacji. Jesteśmy z  nich dumni!

Renata Chudzyńska

18.05.2014