Sochaczew
I Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch mein Hobby”

W Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie po raz pierwszy odbył się I Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego „Deutsch mein Hobby” z inicjatywy nauczycielek języka niemieckiego p. Justyny Kuczyńskiej, p. Wioletty Zygmunciak oraz p. Doroty Fergińskiej. Celem konkursu było rozpropagowanie nauki języka niemieckiego oraz zaprezentowanie swoich umiejętności językowych szerszemu gronu odbiorców.

Do konkursu zgłosiło się 24 uczniów z 8 gimnazjów. Zmagania rozegrano na trzech poziomach – klas pierwszych, drugich i trzecich. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie z: Gimnazjum nr 1 z Sochaczewa, Gimnazjum nr 2 z Sochaczewa, Gimnazjum z Lasocina, Gimnazjum z Rybna, Gimnazjum z Iłowa, Gimnazjum z Wyczółek oraz z Gimnazjum z Teresina. Fundatorami nagród i słodkich niespodzianek w konkursie były następujące osoby i instytucje: Burmistrz Miasta Sochaczew  Pan Piotr Osiecki- I miejsce – Nagroda Burmistrza Miasta, Dyrektor Gimnazjum nr 3 Pan Zbigniew Pakuła, Wydawnictwo PWN, Zakład Mars  Polska- Pani Beata Brymora, Zakład Spożywczy Produkcyjno-Mleczarski Bakoma.

Wyniki laureatów przedstawiają się następująco:

Poziom klas I-szych:

I miejsce         Antoni Mechecki z Gimnazjum w Teresinie

II miejsce        Szymon Nowakowski z Gimnazjum w Rybnie

III miejsce       Aleksandra Hołoś z Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie

Wyróżnienie   Julia Ziejewska z Gimnazjum w Lasocinie

Poziom klas II- gich:

I miejsce         Kajetan Wilczak z Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie

II miejsce        Zuzanna Warzecha z Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie

III miejsce       Aleksandra Ludwicka z Gimnazjum w Teresinie

Wyróżnienie   Aleksandra Gala z Gimnazjum w Rybnie

Poziom klas III-cich:

I miejsce         Karolina Kulmińska  z Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie

II miejsce        Adam Guzik z Gimnazjum w Teresinie

III miejsce       Agata Pindor z Gimnazjum w Wyczółkach

Wyróżnienie   Magdalena Nowakowska z Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie

Podczas konkursu panowała serdeczna atmosfera. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku do walki o tytuł Mistrza Języka Niemieckiego stanie jeszcze większe grono uczniów. Pozostaje nam pogratulować zwycięzcom i życzyć młodzieży wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i osiągania jak najlepszych wyników w nauce języka niemieckiego.

J.K.,W.Z., D.F

02.06.2014