Sochaczew
Rewelacyjne wyniki młodych mistrzów języka angielskiego

29 maja 2014 roku pięć uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 7 wzięło udział w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego „Young Masters of English” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 dla uczniów z klas drugich i trzecich. Reprezentowali nas: z klasy 2a Julia Gers, Nina Krzyżanowska i Julia Zimna, a z klasy 3c Aleksandra Połeć i Weronika Krzemińska. Uczennice  rozwiązały testy na poziomie swojej klasy. Zadania konkursowe składały się z ćwiczeń: do słuchania, sprawdzających zasób leksykalny, gramatykę języka angielskiego, umiejętność czytania oraz wiedzę o Wielkiej Brytanii. Test konkursowy oceniony został przez uczestniczki konkursu, jako bardzo trudny, ale motywujący do dalszego rozwoju językowego. W pierwszy piątek czerwca odbyło się ogłoszenie wyników konkursu. Po obejrzeniu zabawnego przedstawienia o „Czerwonym Kapturku” w języku angielskim, nastąpiło podsumowanie Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego „Young Masters of English”.  W kategorii klas drugich nasze uczennice osiągnęły mistrzowski poziom plasując się na pierwszym miejscu Julia Zimna, a zaraz za nią uplasowała się na drugiej pozycji Julia Gers, a Nina Krzyżanowska była czwarta. Laureatki zostały nagrodzone dyplomami, pięknymi książkami do gramatyki, słowniczkami i gadżetami,  a reszta uczestników dyplomami oraz artykułami niezbędnymi każdemu uczniowi (długopisy, linijki lub ołówki) na pamiątkę uczestnictwa w tegorocznym konkursie. Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za przyszłoroczną edycję zawodów.

Marzena Zimna

09.06.2014