Sochaczew
WYJĄTKOWY PROJEKT KLASY IIA

Projekt edukacyjny to fajna zabawa, ale też duża odpowiedzialność i samodzielność ze strony ucznia. Uczniowie realizując projekt edukacyjny wykazują się wiedzą oraz poszerzają ją. Grupa uczniów z klasy II a z Gimnazjum nr 3 w składzie: Daria Deptuła, Agnieszka Pakoca, Izabela Wódka, Justyna Kowalska i Natalia Jarota postanowiły zrealizować projekt edukacyjny z języka niemieckiego. Uczennice chciały zaprezentować przedstawienie teatralne, ale w języku niemieckim. Przetłumaczyły bajkę „Rotkäppchen” czyli „Czerwony Kapturek”, napisały scenariusz i z okazji niedzielnego Dnia Dziecka wystawiły sztukę dla uczniów Zespołu Szkół w Sochaczewie. Była to tradycyjna bajka, ale wzbogacona elementami nowoczesnymi, takimi jak babcia z laptopem, Kapturek ze słuchawkami na uszach, a wilk DJ. Piękna scenografia, pomoc narratora (Jakub Stajszczak z III a) oraz ciekawa oprawa muzyczna sprawiły, że przedstawienie podobało się wszystkim dzieciom ze szkoły podstawowej oraz młodzieży z gimnazjum.  Dziękuję dziewczynom, że podołały podjętym wyzwaniom oraz wykazały się dużą odpowiedzialnością, pokazały świetną pracę w grupie, pomysłowość i zaangażowanie. Projekt został oceniony celująco. Dziękuję  za pomoc Julii i Emilii Więckowskim, Wiktorii Pisarek i Patrycji Gołek za uwiecznienie przedstawienia na fotografii.

Dorota Fergińska

09.06.2014