Sochaczew

Wycieczka marzeń

Wycieczka marzeń była realizowana w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę".

Czwartego grudnia br. uczniowie klasy 5c ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie wyruszyli pociągiem pendolino do Gdańska. Pierwszego dnia wycieczki zwiedzali Długie Wybrzeże spacerując wzdłuż Motławy m.in. Stary Żuraw- najstarszy zachowany dźwig portowy w Europie, Zieloną Bramę Głównego Miasta oraz fontannę Neptuna. Po południu uczniowie odwiedzili Muzeum Drugiej Wojny Światowej Gdańsk. Wieczorem był jeszcze spacer uliczkami Gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Drugiego dnia wycieczki uczniowie po odprawie bezpieczeństwa na Lotnisku Rębiechowo odbyli podróż samolotem do Wrocławia. Na miejscu odbył się spacer z przewodnikiem po Starówce Wrocławskiej. Uczniowie odwiedzili Halę Stulecia, a następnie  udali się do Afrykanarium we wrocławskim zoo.

K&C

UDZIAŁ W PROJEKCIE POZNAJ POLSKĘ

W ramach projektu Poznaj Polskę czwartego grudnia br. uczniowie klasy 5c ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie wyruszyli pociągiem pendolino do Gdańska. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Długie Wybrzeże spacerując wzdłuż Motławy m.in. Stary Żuraw- najstarszy zachowany dźwig portowy w Europie, Zieloną Bramę Głównego Miasta oraz fontannę Neptuna. Po południu uczniowie odwiedzili główny cel edukacyjny projektu w ramach jednego z czterech wskazanych przez MEiN obszarów czyli Muzeum Drugiej Wojny Światowej Gdańsk. Podczas tego etapu uczniowie mieli możliwość zobaczyć najwiekszą powierzchnię wystawienniczą w Europie, na której przedstawiono historię ludności cywilnej żyjącej w trakcie II wojny światowej. A wszystko to przy pomocy artefaktów i nowoczesnych technologii, które szczególnie interesowły uczniów. Sercem muzeum jest zlokalizowana pod ziemią wystawa główna - nasi uczniowie zapoznali się z tragicznymi losami Polaków i innych narodów, z genezą wojny, z jej skutkami, ofiarami, sprawcami i bohaterami. Największe wrażenie na naszych uczniach zrobiła wystawa "Podróż w czasie" dedykowana dzieciom do 12 roku życia. Wystawa prezentuje rekonstrukcję mieszkanai warszawskiej rodziny w różnch okresach: kilka dni po wycbuchu wojny,podczas okupacj i tuż po zakończeniu wojny. Dzieci mogły również poczuć atmosferę polskiej przedwojennejszkoły dzięki zrekonstruowanej sali lekcyjnej z lat 30 ubiegłego wieku. Wieczorem był jeszcze spacer uliczkami Gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Drugiego dnia - 5 grudnia uczniowie po odprawie bezpieczeństwa na Lotnisku Rębiechowo odbyli podróż samolotem do Wrocławia. Na miejscu odbył się spacer z przewodnikiem po Starówce Wrocławskiej. Uczniowie odwiedzili Halę Stulecia - symbol miasta -ponadczasowy budynek wraz z otaczającymi go terenami zielonymi.Uczniowie dowiedzieli się, że budynek ten nazywa się " Perłą wrocławskiego modernizmu" i że jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO 2006 oraz że jest miejscem wydarzeń kulturalnych, sportowych i biznesowych. Ostatnim punktem naszej wyprawy było Afrykarium we wrocławskim zoo - obecnie największe oceanarium w Polsce. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć cuda fauny i flory Afryki w przeciągu 2 godzin. Zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy "wycieczki marzeń" wrócili pociągiem InterCity do domu.