Sochaczew

GALERIA - WYCIECZKA MARZEŃ GDAŃSK WROCŁAW

Muzeum II wojny światowej w Gdańsku

Podczas tego etapu uczniowie mieli możliwość zobaczyć najwiekszą powierzchnię wystawienniczą w Europie, na której przedstawiono historię ludności cywilnej żyjącej w trakcie II wojny światowej. A wszystko to przy pomocy artefaktów i nowoczesnych technologii, które szczególnie interesowły uczniów. Sercem muzeum jest zlokalizowana pod ziemią wystawa główna - nasi uczniowie zapoznali się z tragicznymi losami Polaków i innych narodów, z genezą wojny, z jej skutkami, ofiarami, sprawcami i bohaterami. Największe wrażenie na naszych uczniach zrobiła wystawa "Podróż w czasie" dedykowana dzieciom do 12 roku życia. Wystawa prezentuje rekonstrukcję mieszkanai warszawskiej rodziny w różnch okresach: kilka dni po wycbuchu wojny,podczas okupacj i tuż po zakończeniu wojny. Dzieci mogły również poczuć atmosferę polskiej przedwojennejszkoły dzięki zrekonstruowanej sali lekcyjnej z lat 30 ubiegłego wieku.

Gdańsk Miasto w zasięgu obwarowań XVII

Etapem drugim był spacer zabytkowa częścią Gdańska w obrębie fortyfikacji miejskich
Uczniowie po odprawie bezpieczeństwa na Lotnisku Rębiechowo odbyli podróż samolotem do Wrocławia. Na miejscu odbył się spacer z przewodnikiem po Starówce Wrocławskiej.

Hala Stulecia we Wrocławiu

Uczniowie odwiedzili Halę Stulecia - symbol miasta -ponadczasowy budynek wraz z otaczającymi go terenami zielonymi.Uczniowie dowiedzieli się, że budynek ten nazywa się " Perłą wrocławskiego modernizmu" i że jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO 2006 oraz że jest miejscem wydarzeń kulturalnych, sportowych i biznesowych.