j. angielski

31st March, 2020

Tuesday

It’s ……………(pogoda)

Topic: Próbny egzamin z języka angielskiego

W odpowiedzi na prośbę Ministerstwa Edukacji Narodowej, Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowuje materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty.

W środę odbędzie się egzamin z języka angielskiego.

Startujemy w środę 01.04.2020 r.

Testów nie drukujecie.

Tworzycie Nowy Dokument programu Microsoft Office Word i tam zapisujecie odpowiedzi do testu, oczywiście w kolejności chronologicznej.

Np.:1.A

2.B

3. Odpowiedź na pytanie otwarte. ...............................................

Na końcu umieszczacie napisaną przez siebie pracę.

Nie zapomnijcie o kodzie ucznia!!!

Odpowiedzi do arkusza egzaminacyjnego przesyłacie na adres a.kwiatkowskasp7@gmail.com . Czekam na nie do poniedziałku, tj. 06.04.2020

2nd April, 2020

Thursday

It’s …………….(pogoda)

Topic: Destination: Education – utrwalenie

1. Przypominamy sobie czytankę ze ztr.42. Można posłuchać: , nr.25

2. Wykonujemy zadanie 6 str.43 Think of an interesting place you have visited. What was interesting about it?(Pomyśl o ciekawym miejscu jakie ostatnio odwiedziłeś? Co było tam interesującego?) Napisz w 2, 3 zdaniach

3. Wykonujemy zadanie 7 str.43

Wyobraź sobie, że jesteś Peterem i że jesteś w Nowym Yorku. Wyślij pocztówkę do kolegi z Anglii w której opowiesz o swoim doświadczeniu. (50-120słów)

Napisz w zeszycie:

-gdzie jesteś i dlaczego

-co robisz

-co Ci się podoba w tej wycieczce

Słownictwo, przykładową pocztówkę znajdziecie na str.158

Proszę o przesłanie prac do piątku do godziny 14.00 na adres: a.kwiatkowskasp7@gmail.com

3rd April, 2020

Friday

Topic: Social behaviour – Zachowania społeczne

1. Słuchamy i powtarzamy słownictwo z ćw. 1/46

2. Wpisujemy słownictwo do zeszytu i oczywiście uczymy się na pamięć

talk with your mouth full - mówić z pełną buzią

interrupt someone talking - przeszkadzać komuś w mówieniu

open a door without knocking - otworzyć drzwi bez pukania

talk politely - mówić uprzejmie

hug your friend - przytulać swojego kolegę/koleżankę

shake hands when they introduce you to someone - uścisnąć komuś dłoń gdy się nas komuś przedstawia

be late for an appointment - spóźnić się na spotkanie/ wizytę

talk on your mobile in public places - rozmawiać przez telefon w miejscach publicznych

3. Robimy zadanie 2 strona 46, wpisujemy odp. w zeszycie. Słuchamy dwukrotnie nagrania i odpowiadamy na pytanie: Which offensive behaviour(s) in the UK does Janet mention? (Jakie obraźliwe zachowania zostają wspomniane prze Janet?

4. Ex.3/46

Odpowiedz na pytania w zeszycie:

1. Which actions are offensive in Poland? (Jakie zachowania są obraźliwe w Polsce?)

In Poland it's offensive to ........(wpisz zachowania)

2. Which actions are polite?

In Poland it's polite to........(wpisz uprzejme zachowania)

Homework

Workbook

Ex.1/26

Ex.2/26 (Uzupełnij zdania wyrażeniami z ćw.1 a-h)

Ex3/26 (Ułóż zdania zachowań z ćw 1 a-h w jednej z wybranych z ćw.3 sytuacji. Użyj trybu rozkazującego: Don't ... (Nie rób czegoś), np. Don't talk with your mouth full.

Zwykły czasownik (zrób coś), np. Talk politely at the office

Zdjęcie zrobionych ćwiczeń w ramach pracy domowej proszę przesłać na maila do wtorku godz.12.00 na adres:

a.kwiatkowskasp7@gmail.com