muzyka

Klasa 7 (1.04-8.04)

Temat: Muzyka przełomu XIX-XX wieku.

Na przełomie XIX i XX wieku w sztuce rozwinął się nowy kierunek zwany impresjonizmem. Jego wybitnym reprezentantem, był francuski malarz Claude Monet, autor obrazu Impresja wschód słońca, od którego tytułu wywodzi się nazwa nowego kierunku w sztuce.

Impresjonizm w muzyce pojawił się piętnaście lat później niż w malarstwie. Jego najwybitniejszym przedstawicielem był Claude Debussy (1862-1918), francuski kompozytor.

Poznajcie postać kompozytora i posłuchajcie kilku jego utworów wchodząc w poniższy link:

Wybitnym przedstawicielem impresjonizmu w muzyce był również inny francuski kompozytor Maurice Ravel. Szczególną popularnością cieszy się jego utwór Bolero.

Posłuchaj utworu i poznaj kompozytora:

Impresjonizm wytyczył muzyce drogę rozwoju opartą na zupełnie nowych zasadach. Jego celem było malowanie za pomocą dźwięków subtelnych, ulotnych wrażeń i doznań, powstających w kontakcie z naturą. W muzyce polskiej kierunek ten znalazł odzwierciedlenie w twórczości Karola Szymanowskiego.

Miłego słuchania

Kinga Przybylska

mail do kontaktu: muzyka.sp7sochaczew@gmail.com

MUZYKA KLASA 7C

TEMAT: MOI MUZYCZNI IDOLE

ZADANIE DO WYKONANIA

Każdy w Was słucha muzyki pop, rock, techno, disco-polo czy innej, macie też swoich ulubionych wykonawców czyli IDOLI. Zadaniem jest opisanie waszego ulubionego IDOLA MUZYCZNEGO – piosenkarza, piosenkarki czy zespołu muzycznego. Długość pracy maksymalnie strona A4, czcionka Times New Roman, wielkość 12, interlinia 1,5. Możecie wstawić zdjęcie opisywanego IDOLA. Praca maksymalnie na ocenę bardzo dobrą.

*Zamiast opisywać IDOLA możesz zrobić prezentacje otrzymasz wtedy ocenę celującą.

Zadanie wykonaj do 3 kwietnia i wyślij na maila: muzyka.sp7sochaczew@gmail.com

Wszyscy uczniowie, którzy chcieliby poprawić ocenę bądź oddać mi zaległe prace z muzyki proszę o kontakt przez mail: muzyka.sp7sochaczew@gmail.com

Z uwagi na małą ilość ocen i obecnie trwającą kwarantanne proszę o przesłanie na wskazany adres mailowy: muzyka.sp7sochaczew@gmail.com uzupełnionej karty pracy z zeszłego tygodnia do 8.04.