grupa 2

5b2

15.04.2020

Nagrania do ćwiczeń z podręcznika  https://learningclub.egis.com.pl/pl/szkolapodstawowa/flash/flash_klasa_5_podrecznik_wieloletni_nagrania_audio

To, co jest podkreślone uczniowie przepisują do zeszytu. Zdjęcie lub skan notatek wyślij na maila marzenaswiatly@gmail.com pamiętając o wpisaniu  swojego imienia, nazwiska i klasy.

Topic: An Amazonian adventure – przygoda w Amazonii.

Otwórz podręcznik na stronie 70 i przepisz słownictwo z ramki spod tekstu wraz z tłumaczeniami.

Posłuchaj nagrania 52 i wypisz słowa, które są nowe. Przetłumacz je na język polski korzystając ze słowniczka z tyłu podręcznika lub z użyciem innego słownika.

Ex.1p.70

Ponownie posłuchaj nagrania 52 i dopasuj początki zdań do ich zakończeń. Zapisz pełne zdania w zeszycie.

Ex.2p.70

Ponownie posłuchaj nagrania 52 i zdecyduj, czy zdania są R (prawdziwe), W (fałszywe) czy DS. (nie ma o tym mowy)

1.Laura poleciała do Ekwadoru samolotem.

2. W grupie było 15 uczniów.

3. Zatrzymali się w wiosce na jeden dzień.

4. Laura była w Ekwadorze przez tydzień.

Ex.3p.71

Na podstawie tekstu odpowiedz na pytania:

1. Stolica Ekwadoru?
  2. Jak wysokie drzewa były w dżungli?
  3. Jakie są odczucia Laury podczas powrotu do domu?